Webinar kindermishandeling

Donderdag 19 november 2020 van 15.30-16.30 uur

voor inwoners, met gemeenten

Hoe herken je het en hoe kun je het best reageren als een kind je laat weten dat er thuis iets mis is?


Een ervaringsdeskundige en  professioneel deskundige gaan hierover met elkaar in gesprek

Toelichting

In de Week tegen Kindermishandeling (16 t/m 22 november) staan ervaringsverhalen centraal. In dit kader organiseert de Regio Gooi en Vechtstreek een webinar waarin een ervaringsdeskundige en een professioneel deskundige met elkaar in gesprek gaan. Zij vertellen hoe je kindermishandeling en seksueel misbruik kunt herkennen en op welke manier je het beste kunt reageren als een kind je laat weten dat er thuis iets mis is.

Programma

  • Lilian Arissen zal haar ervaringen als kind vertellen en aangeven wat voor signalen zij zelf als kind heeft afgegeven.
  • Hierna is er ruimte voor vragen aan Lilian.
  • In het tweede deel zal Aafke Scharloo (orthopedagoog en klinisch psycholoog) ingaan op hoe je met een kind kunt praten over dit onderwerp. Want signaleren is één ding, handvatten hebben om er mee aan de slag te gaan een tweede!

Iedereen die werkzaam is het onderwijs, welzijn of de kinderopvang in de regio Gooi en Vechtstreek  wordt van harte uitgenodigd om deel te nemen aan dit webinar.
Na aanmelding ontvang je een zoomlink voor de bijeenkomst.

Over de sprekers

Lilian Arissen is een ervaringsdeskundige als het gaat om huiselijk geweld en seksueel misbruik. Hier heeft zij een boek over geschreven;

Allemaal Struisvogels.

Het boek vertelt het verhaal van Lisa van Ris. Lisa is aangewezen op de zorg van haar gewelddadige en vuurwapengevaarlijke vader. Haar wereld is klein, ze brengt haar dagen grotendeels door onder de tafel in de woonkamer. Ze groeit op tot een angstig en eenzaam meisje. Op haar elfde ontmoet ze een vriend van haar vader. Bij hem vindt ze de liefde en aandacht die ze thuis zo mist. Ondertussen wordt haar vader met de dag gekker en dan gaat het helemaal mis.

Het boek is geschreven door Marjanne van Ginkel en Lisa van Ris (pseudoniem van Lilian Arissen).

Website: www.allemaalstruisvogels.nl

Aafke Scharloo is orthopedagoog en zelfstandig gevestigd klinisch psycholoog met specialistische expertise in diagnostiek en behandeling na seksueel misbruik, mishandeling en trauma.

Binnenkort

Inspiratiebijeenkomst Positieve Gezondheid | Theatervoorstelling Dromen Vangen

Donderdag 8 oktober 2026 van 19:30-21:30 uur (inloop vanaf 19:00)
  • Koninklijke Visio, Amersfoortsestraatweg 180, Huizen
  • Regionaal Leerhuis

Training meldcode huiselijk geweld en kindermishandeling

Maandag 12 oktober 2026 van 13.00-17.00 uur en maandag 2 november 2026 van 13.00-17.00 uur
  • Regiokantoor, Burgemeester de Bordesstraat 80, Bussum
  • Regionaal Leerhuis

Geaccrediteerde basistraining Ontdek Autisme

Maandag 26 oktober 2026 van 09.00-13.00 uur
  • Regiokantoor, Burgemeester de Bordesstraat 80, Bussum
  • Regionaal Leerhuis

Basistraining taalvrijwilligers in de regio Gooi en Vechtstreek

Woensdag 28 oktober, 4, 11 en 18 november 2026
  • Regiokantoor, Burg. de Bordesstraat 80, 1404 GZ Bussum
  • Regionaal Leerhuis

Kennisbijeenkomst Alcoholpreventie 18+

Dinsdag 3 november
  • Nog niet bekend, volgt z.s.m.
  • Regionaal Leerhuis

Geaccrediteerde training ‘Ervaar LVB’, inclusief ervaringscircuit

Donderdag 5 november 2026 van 13.00-17.00 uur
  • Regiokantoor, Burgemeester de Bordesstraat 80, Bussum
  • Regionaal Leerhuis