Training Cultuur- en traumasensitief werken

Donderdag 12 november 2026 van 13.00-17.00 uur

Direct aanmelden
voor inwoners, met gemeenten
Toelichting

De opzet van de training is dat je jezelf als instrument inzet. Je eigen achtergrond en de plek die je inneemt binnen je gezin van herkomst, bepalen voor een groot deel je beeldvorming. De deelnemer leert om vanuit verschillende perspectieven te kijken en te handelen waarin cultuur, achtergrond en context een belangrijke rol spelen.

Tijdens de training wordt er veel aandacht besteed aan intergenerationeel trauma en de impact die het heeft op de niet-westerse migranten groep in het dagelijks leven. Vanuit casuïstiek bespreken we hypotheses en wordt er een vertaalslag gemaakt naar de praktijk.

Na de training ben je bewuster van je eigen context en de belevingswereld van de ander. Je bent in staat hoe het best in te spelen op de vragen en behoeften van mensen met diverse achtergronden.

Programma

12.30 uur Inloop
13.00 – 13.30 uur Start & Kennismaking
13.30 – 14.30 uur Perspectiefwisseling gedwongen migratie
14.30 – 15.00 uur Oefening Verplaatsing
15.00 – 15.15 uur Korte pauze
15.15 – 15.45 uur Intergenerationeel trauma
15.45 – 16.45 uur Casuïstiekbespreking
16.45 – 17.00 uur Evalueren & Afsluiten

Datum en tijd

De training vindt plaats op donderdag 12 november 2026 van 13.00-17.00 uur.

Direct aanmelden

Onderstaande gegevens gebruikt het regionaal leerhuis, of de extern ingehuurde trainer, om contact met u te kunnen opnemen over de training. Indien er meer aanmeldingen dan beschikbare plekken zijn, worden de beschikbare plekken evenredig verdeeld over de verschillende gemeenten/organisaties. Deelname aan deze training is gratis voor medewerkers van onze regiogemeenten. Werk je bij een andere organisatie? Dan vragen we een bijdrage van € 75,-. Bij inschrijving rekenen wij op je aanwezigheid. Ben je toch verhinderd? Geen probleem — laat het ons dan zo snel mogelijk weten via regionaalleerhuis@regiogv.nl. Je kunt ook een collega in jouw plaats laten deelnemen. Let op: meld je je korter dan één week van tevoren af zonder geldige reden, dan brengen we € 75,- annuleringskosten in rekening.

  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
  • T.b.v. facturen voor externe deelnemers en eventuele annuleringskosten bij annulering binnen 1 week of no-show
  • Gegevens invullen indien van toepassing

Binnenkort

Basistraining taalvrijwilligers in de regio Gooi en Vechtstreek

Donderdag 21 en 28 mei en 4 en 11 juni 2026, van 13.30-16.30 uur
  • Bibliotheek Gooi+ Bussum, Wilhelminaplantsoen 18 te Bussum
  • Regionaal Leerhuis

Geaccrediteerde training vroegsignalering (riskant) middelengebruik bij jongeren

Maandag 1 juni 2026 van 09.30 -16.30 uur
  • Jellinek, Noorderweg 68, 1221 AB Hilversum
  • Regionaal Leerhuis

Workshop complexe scheidingen

Donderdag 4 juni 2026 van 10.00-13.30 uur (inclusief lunch)
  • Regiokantoor, Burgemeester de Bordesstraat 80, Bussum
  • Regionaal Leerhuis

Training bevorderen mentaal welzijn van jongeren

Maandag 8 juni 2026 van 9:30 tot 12:30 uur
  • Regiokantoor, Burgemeester de Bordesstraat 80, Bussum
  • Regionaal Leerhuis

Basistraining Nu Niet Zwanger voor professionals

Maandag 15 juni 2026 van 09.00 -12.30 uur
  • Regiokantoor, Burg. de Bordesstraat 80, 1404 GZ Bussum
  • Regionaal Leerhuis

Geaccrediteerde training samenwerken met ouders met persoonlijkheidsproblematiek

Maandag 22 juni 2026 van 09.30 – 16.45 uur
  • Regiokantoor, Burgemeester de Bordesstraat 80, Bussum
  • Regionaal Leerhuis